Језичка лабораторија

мајкана

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55мајканаКо или шта је мајкана?
Генитив44мајканеШта је испало од мајкане?
Датив44мајканиИдемо према мајкани.
Акузатив44мајкануВидимо мајкану.
Вокатив44мајканоГде си, мајкано?
Инструментал44мајканомСтојимо с мајканом.
Локатив44мајканиПричамо о мајкани.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/мајкана
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/мајкана