Језичка лабораторија

напомена

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив66напоменаКо или шта је напомена?
Генитив55напоменеШта је испало од напомене?
Датив55напомениИдемо према напомени.
Акузатив55напоменуВидимо напомену.
Вокатив55напоменоГде си, напомено?
Инструментал55напоменомСтојимо с напоменом.
Локатив55напомениПричамо о напомени.
Номинатив множине11напоменеКо или шта су напомене?
Генитив множине11напоменаШта је испало од ових напомена?
Датив множине11напоменамаИдемо према оним напоменама.
Акузатив множине11напоменеВидимо ове напомене.
Вокатив множине11напоменеГде сте, напомене?
Инструментал множине11напоменамаСтојимо с овим напоменама.
Локатив множине11напоменамаПричамо о овим напоменама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/напомена
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/напомена