Језичка лабораторија

невен

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив66невенКо или шта је невен?
Номинатив11благословКо или шта је благослов?
Генитив66невенаШта је испало од невена?
Генитив11благословаШта је испало од благослова?
Датив66невенуИдемо према невену.
Датив11благословуИдемо према благослову.
Акузатив66невенВидимо невен.
Акузатив11благословВидимо благослов.
Вокатив11невенуГде си, невену?
Вокатив55невенеГде си, невене?
Вокатив11благословеГде си, благослове?
Инструментал66невеномСтојимо с невеном.
Инструментал11благословомСтојимо с благословом.
Локатив66невенуПричамо о невену.
Локатив11благословуПричамо о благослову.
Номинатив множине11невениКо или шта су невени?
Генитив множине11невенаШта је испало од ових невена?
Датив множине11невенимаИдемо према оним невенима.
Акузатив множине11невенеВидимо ове невене.
Вокатив множине11невениГде сте, невени?
Инструментал множине11невенимаСтојимо с овим невенима.
Локатив множине11невенимаПричамо о овим невенима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/невен
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/невен